Aktualności

WET-CLEANING  – Technologia prania tkanin w wodzie – jako alternatywa prania chemicznego.

Jest to nowoczesna metoda prania wodnego, opracowana dla garderoby wykonanej ze wszystkich rodzajów tkanin. System zawiera kilkanaście różnych programów, które charakteryzują się różnymi opcjami dozowania środków chemicznych, czasem prania, płukania, wirowania przy zastosowaniu rożnych temperatur na poszczególnych etapach prania. W systemie zastosowano nowoczesne rozwiązania w zakresie suszenia, nie niszczące garderoby i jej formy.

Coraz więcej garderoby przyjmowanej do pralni chemicznej możemy, a nawet powinniśmy wyprać w wodzie. Znakomite efekty usuwania brudu, miły zapach, miły dotyk oraz ekologia – to główne zalety systemu WET-CLEANING. W systemie tym możemy prać odzież do tej pory klasyfikowaną tylko i wyłącznie do prania chemicznego (spodnie, garnitury, garsonki, płaszcze, odzież sportową, zasłony, koce) oraz inne delikatne artykuły wykonane z wełny, angory, jedwabiu, tkaniny wiskozowej itp.

WET-CLEANING nie stosuje rozpuszczalników organicznych, a raczej niewielkie ilości wody i specjalne detergenty. W przeciwieństwie do pralek domowych, unika się energicznego, mechanicznego ruchu bębna – co oznacza, że w ten sposób można też czyścić delikatną odzież. Kurczenie się materiału podczas procesu czyszczenia jest uniemożliwione dzięki krótkiemu praniu w niskiej temperaturze przy niewielkich, mechanicznych ruchach i przez dodanie specjalnych środków piorących. Chroniące włókna składniki detergentu mogą zapobiec rozciąganiu się włókien oraz kurczeniu się wełny.

Następujące rodzaje tkanin nadają się do prania funkcją WET-CLEANING:

  • Odzież lub elementy z wełny, angory, jedwabiu i wiskozy
  • Garnitury, garsonki, strój wieczorowy, strój ślubny
  • Odzież sportowa i ubrania przeciwdeszczowe z systemami membranowymi
  • Kurtki i płaszcze (w tym puchowe)
  • Pościel (kołdry i pościel wełniana, puchowa i syntetyczna)
  • Zasłony, flagi
  • Odzież ochronna (straż pożarna, roboty drogowe, itp.)

Posiadamy w sprzedaży oryginalną

chemię z Niemiec

Zapraszamy do naszej pralni!